3 Nisan 2013 Çarşamba

19. Gün – İmanınızı Devam EttirinBirden  onemli bir hastaliginiz olsa ve cok sayili gunlerinizin oldugunuzu ogrenseniz neler yapardiniz?
Yapmak istedikleriniz;yapamadiklariniz;nelerin hayatinizda onemli oldugu dusunursunuz,belki o sabah sizin icin cok onemli olan bikac kilo fazlaliginiz ya da selilutlerinizin ne kadar da bos oldugunu farkedersiniz…
Bunu yasayanlarimiz da var icimizde;onlarin neler hissettigini anlayaveririz bir anda.Hayatin ne kadar degerli oldugunu;sevdiklerimizin ne kadar onemli oldugu;onlarla daha yapmak istediklerimiz oldugunu,ya da daha sevecegimiz insanlar olacagini..

Peki;gercekten nelere deger vermemiz gerektigini anlamamiz icin boyle bir haber almaya ihtiyacimiz var mi sizce?..

Dun bir arkadasimla konustum telefonla..O kadar sikintiliydi ki isinden ve patronundan dolayi..Ctesi sabahi patronunun taciz telefonlariyla baslamis haftasonuna..Morali cok bozulmus;yasam enerjisi dusmus;ne yapsam;ne soylesem o anda alacak durumda degil..Bu isin icinden nasil cikacak bilmiyor..Para ve gelecek endisesi var hakli olarak…Hic kolay degil enerjiyi yuksek tutabilmek bu durumda..Fakat ne olursa olsun;daima hatirlamamiz gereken bunlarin hepsinin sadece bir test oldugu..Basa cikmamiz gereken her neyse onu anlayip;onu alt edene kadar evrenin bize hep ayni seyleri gonderiyor oldugu..Endise tum kotuluklerin kaynagi..Allah'a teslimiyet ve guven ise bunun tek cozumu..Her ne oluyorsa hayrimiza oldugunu bilmek;test oldugunu hatirlamak;guven duyup;yeni kapinin nasil acilacagini hayal etmek yeter sorunun cozumu icin aslinda…Sunu belki surekli tekrarlamaliyiz:”Ben seviyor;seviliyorum..Destekleniyorum..Allah ve meleklerim benim yanimda..Allah benim hayrima olani bilir..Ne geliyorsa ondan kabulumdur ve hayrimadir..Bolluk ve bereket icindeyim..Saglikliyim;huzurluyum ve mutluyum..Ihtiyacim olan herseye sahibim..Hepsi icin;aldigim her nefes icin binlerce tesekkurler ve sukurler olsun..”…19. Gün – İmanınızı Devam Ettirin


Bildiğimiz şeye iman etmek kolaydır, görülmeyene veya henüz gerçekleşmemiş olana iman etmek kolay değildir, özellikle eğer daha önce deneyimlemiş olduklarımızdan farklı ise. Mucizeler yaratmak iman gerektirir, çünkü yaşamınızda her zaman olan şeyden, sizin için var olmanın yeni bir haline geçişe, hayallerinizin gerçekten başarıldığı ve yaşamınızda tezahür edebileceği yere bir adım ilerdedir. Ancak, henüz gerçekleşmemişlerse, onların gerçekleşeceğini bilme yerinde kalma, iman gerektirir.
Büyük öğretmen bir hardal tanesi kadar imanınız olsa, dağları yerinden oynatabilirsiniz demişti. Ne kadar imana sahipsiniz? İmanla her şeyin mümkün olacağına inanıyor musunuz? Mucizeler yaratmak için gereken imandır. Listenizi okurken, imana sahip olmanın, mucizelerin doğru zamanda, doğru sırada gerçekleşeceğine güvenmek olduğunu hatırlayın. İmana sahip olun ve istediğiniz şeye odağınızı devam ettirin.

Sevgi ve saglikla kalin... :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...